KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13464003
*
nr 1346 4003
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 20:58:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 20:52:41
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Läs mer om Robert Kitchen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk komposition oramat löst blad robert kitchen usa vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:13
*
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Läs mer om Robert Kitchen
nr 1346 4003
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 20:52:41 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.Läs mer om Robert Kitchen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk komposition oramat löst blad robert kitchen usa vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:13